Teatr

Woody Allen i Bóg

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2012, 17:04

Akcja sztuki toczy się w starożytnych Atenach. (ARCHIWUM TEATRU OSTERWY)
Akcja sztuki toczy się w starożytnych Atenach. (ARCHIWUM TEATRU OSTERWY)

Ironiczny spektakl 31 maja i 1 czerwca w Teatrze Osterwy.

To najbardziej oblegany spektakl w Teatrze Osterwy w ciągu ostatnich lat. Brawurowy i prześmiewczy „Bóg” to wyśmienita komedia z egzystencjalnymi akcentami w tle.

Zwariowany spektakl pt. „Bóg” ekscentrycznego artysty to najlepszy sposób na początek weekendu. Woody Allen słynie z błyskotliwych i sarkastycznych powiedzonek, od których skrzy się spektakl w Teatrze Osterwy. Akcja sztuki toczy się w starożytnych Atenach, aktorzy udają Greków i nie mogą dogadać się, jak ma wyglądać zakończenie „Boga”. Oglądanie Allena na scenie to czysta przyjemność, publiczność bawi się do łez, a lubelskie akcenty wprowadzone do akcji są pierwszorzędne.

Zeus fruwa nad widownią, Jerzy Rogalski rozmiesza do łez, plany zmieniają się jak w kinie, widownia co chwilę przerywa akcję brawami.
– Choć ludzie świetnie się bawią, to pod sentencjami Allena kryje się głęboka mądrość. Jest nad czym się zastanowić – mówi Jerzy Rogalski.

Mimo, że „Bóg” zrobiony został w konwencji lekkiej komedii, to pod warstwą gagów i dowcipnych zwrotów akcji prześmiewczy Woody Allen kryje mocne przesłanie. Pokazuje ironiczny obraz współczesnego człowieka.

Spektakle – 31 maja i 1 czerwca o godz. 19. Bilety 35, 28 zł.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna