Teatr

Wycieczka do Teatru Rozmaitości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2011, 14:19

Najpierw musisz kupić sobie bilet na spektakl „Jackson Pollesch” (1.10). Potem autobus „Konfrontacji Teatralnych” zawiezie Cię do Warszawy. Po spektaklu powrót do domu.

Ta przyjemność kosztuje tylko 80 zł. W pakiecie dostajemy bilet i transport w obie strony. Jesienne „Konfrontacje Teatralne” dopiero przed nami, a jego organizatorzy już chcą narobić lubelskiej publiczności dobrego smaku. I proponują spektakl „Jackson Pollesch” w reżyserii René Pollesch'a, którego są współproducentem. Po niedawnej premierze o najnowszej propozycji Teatru Rozmaitości już mówi się w Polsce. Dlaczego?

Niemiecki reżyser René Pollesch to pierwsza liga współczesnego teatru. Zamiast klasycznego teatru mamy, akcji i bohaterów mamy nowoczesny teatr socjologiczny, w którym odwołania do popkultury przeplatają się z kulturą wysoką, ze zderzenia rodzi się kontrowersyjne, mocne, poruszające i zmuszające do myślenia przedstawienie.

Spektakl „Jackson Pollesch” odwołuje się do modnego w latach 80. i 90. w Niemczech sloganu: „Bądź kreatywny w szukaniu dla siebie pracy”. Tam slogan wyszedł z mody, w Polsce jest na topie. Pracodawcy zmuszają do kreatywności, wyciskają z pracownika to co najlepsze, potem wywalają na bruk. Wtedy pracownik po raz drugi musi być kreatywny. Do czego zmusza go życie. René Pollesch mówi w spektaklu: Dość! Zamiast przymusu luz. Musisz pracować na swoje konto. Rozwijać się. Inwestować w siebie. Jak to się robi?

Musisz zadzwonić do Centrum Kultury w Lublinie (Narutowicza 32, rezerwacja telefoniczna: 81 536 03 21), kupić bilet, potem stawić się w sobotę 1 października o godz. 14 na Placu Zamkowym. Spektakl zaczyna się w Teatrze Rozmaitości (Marszałkowska 8)o godz. 19. Powrót po zakończeniu. W czasie powrotu psychoterapia zapewniona.
(SZ)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna