Teatr

"Zdobyć, utrzymać, porzucić” Teatru Capitol w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2012, 13:43

 (Maria Ceraficka)
(Maria Ceraficka)

W niedzielę (1 kwietnia) o godz. 17 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 13) zobaczymy fantastyczny spektakl "Zdobyć, utrzymać, porzucić” z podtytułem, który wyjaśnia wiele – "złote myśli na tercet żeński i głos rozsądku”.

A tercet żeński będzie nie byle jaki – to znakomite aktorki Katarzyna Zielińska, Olga Bończyk i Katarzyna Żak. To trio zapewnia rozrywkę niebywałą.

Jest to przezabawna opowieść o relacjach damsko–męskich, ale widzianych z perspektywy płci pięknej. Najważniejsze jest to, jak zdobyć. Oczywiście mężczyznę. Dowiemy się o metodach sprawdzonych, prawdopodobnych, przemyślnych i skutecznych, o których opowiada jedna z pań.

Wreszcie kolejna i nie mniej ważna sprawa to jak go utrzymać – urodą, sylwetką, zdecydować się na operację plastyczną, udawać pierwszą naiwną, słodką idiotkę czy może intelektualistkę? Podjęcie decyzji w tej kwestii jest niezwykle istotne.

Wreszcie trzecia sprawa – "porzucić”. Porzucić kogoś, czy coś? Odpowiedź na to pytanie otrzymają widzowie spektaklu.
Kapitalnie zaprezentowane typy kobiet i ich zachowań – od słodkiej idiotki po kurę domową, babę generała, dzidzię piernik, kobietę bluszcz.

Cały spektakl utrzymany jest w lekkiej i prześmiewczej konwencji. Mnóstwo żartów, dowcipów, a publiczność przez cały czas ma powód do śmiechu. Aktorki znakomite grają (i śpiewają!) brawurowo, lekko, a realizacja spektaklu (Krzysztof Jaślar) jest niezwykle udana.

Przedstawienie przygotował Teatr Capitol z Warszawy.

Bilety w cenie od 50zł do 80zł do nabycia w kasie Agencji Koncertowej N'n'N, (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5).  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna