Teatr

„Zły” i „Burmistrz” na scenie Centrum Kultury

Dodano: 13 stycznia 2016, 12:13

20 i 21 stycznia o godz. 19 Scena Prapremier In Vitro zaprasza do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na spektakl „Zły”. A 25 i 26 stycznia o godz. 19 w Oratorium CK pokaz „Burmistrza”

Zły

20 i 21 stycznia o godz. 19 Scena Prapremier In Vitro zaprasza do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na spektakl „Zły”.

Wszystko zaczęło się od niezwykłego spotkania. Gdy Dariusz Jeż odsiadywał kilkuletni wyrok za działalność przestępczą w Areszcie Śledczym w Lublinie reżyser Łukasz Witt-Michałowski realizował wspólnie z więźniami Lizystratę Arystofanesa. Spotkanie obu panów zaowocowało pozytywną zmianą w życiu Jeża, który zakochał się w teatrze i po wyjściu na wolność został aktorem Sceny Prapremier In Vitro. Powstał też spektakl „Zły” – oparty na życiorysie byłego recydywisty.

Na scenie: Przemysław Buksiński, Dariusz Jeż, Jarosław Tomica.

Bilety (w cenie 20 zł, 30 zł i 15 zł – grupowy) do kupienia w kasie CK.

Burmistrz

25 i 26 stycznia o godz. 19 w Oratorium CK pokaz „Burmistrza” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Jeden z najlepszych tekstów teatralnych, jaki pojawił się w Polsce w ostatnich latach, doczekał się swojej scenicznej wersji dopiero po prawie dziesięciu latach – premiera spektaklu w reżyserii Marty Kwiecień miała miejsce jesienią podczas festiwalu Konfrontacje Teatralne. „Burmistrz” powstał po warsztatach „Sztuka dialogu. Żydzi lubelscy” w 2007 roku, których owocem są m.in. takie dramaty jak „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka, „Przylgnięcie” Piotra Rowickiego czy „Żyd” Artura Pałygi.

Do Miasteczka przez tunel w ziemi przychodzi burmistrz Nowego Jorku (Wioletta Tomica) wraz z asystentką, miss piękności, żydówką (Marta Ledwoń). Obecność pięknej Amerykanki powoduje, że mieszkańcy znów muszą przejść zbiorowy rachunek sumienia.

Na scenie: Gabriela Jaskuła, Marta Ledwoń, Wioletta Tomica, Przemek Buksiński, Daniel Dobosz, Jarosław Tomica.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna