Teatr

"Zły pan" w Andersenie

  Edytuj ten wpis
Autor: Oprac. Am

Premierą spektaklu "Zły pan na powstawie ksiązki norweskiej pisarki Gro Dahle Teatr im. H.Ch. Andersena rozpoczął nowy cykl spod nazwą "Trudne sprawy.

Spektakle inspirowane współczesną, polska i zagraniczną literaturą dla dzieci będą opowiadać o problemach dzisiejszego świata.

W pierwszym z serii przedstawień; mama, tato i syn borykają się z problemem agresji ojca, z którego w momentach trudnych wychodzi "zły pan”: ten co krzyczy, bije, niszczy meble, a potem płacze i przeprasza...
Chyba po raz pierwszy w literaturze dla dzieci tak sugestywnie opisano sytuację rodziny zmagającej się z problemem agresji, a książka zrobiła międzynarodową karierę.

Lubelski spektakl "Zły pan” jest polską prapremierą, a reżyserii podjęła się Simone Thiis, norweska aktorska i reżyser, szefowa Teater Nova z Tonsberg. We współpracy ze scenografką Caroline Berg i kompozytorem Andreasem Mjosem przygotowali materiał spektaklu, który nie jest w swym temacie ani łatwy, ani miły.

Jedyna październiku szansa na zobaczenie spektaklu w piątek, 3 października, o godz. 11.30. Bilety do nabycia w kasie teatru (ul. Dominikańska 1) oraz poprzez system sprzedaży online: bilet.teatrandersena.pl.

Spektaklom towarzyszą bezpłatne warsztaty wprowadzające dzieci w trudną tematykę. Warsztaty mogą być prowadzone instruktorów w Teatrze Andersena lub w konkretnej placówce edukacyjnej. Zapisy na warsztaty przyjmuje Dział Organizacji Widowni.

Kolejnym "Trudnym tematem”, jakim zajmie się ekipa Teatru Andersena będzie przedstawienie "Mama, której bardzo chciało się pić” na podstawie książki Louis Jensen (Dania), dotyczące problemu alkoholizmu w rodzinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna