Teatr

Zły. Spowiedź gangstera

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2013, 11:26
Autor: Mat. prasowe

Zły. Spowiedź gangstera
Zły. Spowiedź gangstera

W sobotę 23 marca o godz. 19 w sali widowiskowej (ul. Popiełuszki 5) spektakl pt. "Zły".

Historia pewnej kariery... Opowieść o panu D., który w mieście L. piął się po szczeblach awansu społecznego i finansowego proponowanego przez organizację M. Wesoły, a ogromnie przez to smutny film drogi, za szybami kolejne przystanki, wartburg zmienia się w BMW, stan wojenny w demokrację, kino Kosmos w kasyno, a chłopięca naiwność – w przejrzały smutek i wyrachowanie. Historia jest "na faktach”, ale nie zmusicie nas do innych wiążących deklaracji. Kilkanaście godzin nagrań i opowieści dziwnej treści, szczery zapał dydaktyczny, szesnaście kubików, dwóch autorów, trzech aktorów, jeden reżyser.

Sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą. Autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie.

Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski, scenariusz: Dariusz Jeż, Grzegorz Kondrasiuk, muzyka: Paweł Passini. W spektaklu wykorzystano utwór "Wrong” zespołu Depeche Mode. Opracowanie graficzne: Lech Mazurek. Scenografia: Dariusz Jeż. Obsada: Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Dariusz Jeż.

Bilety na spektakl kosztują 12 i 20 zł. Do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz w miejscu spektaklu na godzinę przed rozpoczęciem.

Po spektaklu (ok. godz. 20.45) odbędzie się spotkanie: "Zły – prawda, czy fałsz?”, które poprowadzi Łukasz Witt-Michałowski.

Udział wezmą twórcy spektaklu – Dariusz Jeż, Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Grzegorz Kondrasiuk oraz płk Zbigniew Drożyński – Dyrektor Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim, Szymon Semeniuk - osadzony, odtwórca jednej z ról w spektaklu "Sen nocy letniej” grupy Zapaleni.org w reż. Joanny Lewickiej i Łukasz Pruchniak – wychowawca ds. kulturalno-oświatowych w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, wykonawca muzyki w spektaklu "Sen nocy letniej” grupy Zapaleni org.

Punktem wyjścia do rozmowy będzie historia Dariusza Jeża przedstawiona w spektaklu – na ile opowieść w nim zawarta jest prawdziwa i czy dziś, z perspektywy czasu, mogłaby być przedstawiona inaczej? Spotkanie będzie także okazją do dyskusji o wpływie możliwościach jakie dają działania teatralne w procesie resocjalizacji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna