Teatr

Znowu "Już się ciebie nie boję, Otello!”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 marca 2010, 20:21

Po lutowej, premierowej prezentacji powraca spektakl "Już się ciebie nie boję, Otello!”. Zobacz w piątek lub w sobotę (5–6.03).

To bardzo kontrowersyjne przedstawienie Sceny Prapremier "InVitro”. Na tragiczną historię Szekspirowskiego odmieńca Otella dramatopisarz Artur Pałyga nałożył losy odtwórcy tej roli Dariusza Jeża, aktora amatora pozyskanego z aresztu śledczego przez szefa teatru Łukasza Witt-Michałowskiego.

Pałyga dodał warstwę metateatralną, na którą składają się nie tylko antagonizmy między zawodowcami a naturszczykiem (chyba przesadzone), ale też rozważania na temat kłamstwa i prawdy inscenizowanej oraz etosu aktorskiego.

Spektakl wyreżyserowała – tyleż pomysłowo co bezceremonialnie w stosunku do możliwości percepcyjnych i czasu przeciętnego widza – Joanna Lewicka, absolwentka Hochschule fur Music und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem, dla której "Już się ciebie nie boję, Otello!” jest drugą realizacją w polskim teatrze.

Przedstawienie warto zobaczyć z kilku powodów. Żeby zastanowić się nad różnymi wariantami inności (zachowując dystans do niektórych tez Pałygi). Aby sprawdzić formę Jeża, który świetnie sobie ostatnio radził ("Zły"). By dać się zaskoczyć nietypowym wstępem i ciekawie ustawionym, "oczyszczającym” tańcem (świetne pomysły!).

Oprócz Jeża występują Ewa Pająk, Ewelina Stepanczenko, Adam Pater, Marcin Zarzeczny i Paweł Pabisiak w roli intryganta Jago(na).

Spektakl będzie grany Art Studio w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16), gdzie na czas remontu budynku Centrum Kultury swoją siedzibę mają jego teatry. Początek o godz. 19.

Bilety można kupić w kasie Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) w piątek w godz. 11.30–15.30 oraz w kasie Chatki Żaka na godzinę przed spektaklami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna