Teatr

"Zwierzątka, małe zwierzenia" w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2011, 16:39
Autor: am

 (Michał Jadczak)
(Michał Jadczak)

W ten weekend (11-13.06) na scenie Warsztatów Kultury zobaczymy "Zwierzątka małe zwierzenia" Pawła Passiniego.

Reżyser Paweł Passini przeniósł na scenę rosyjskie bajki Siergieja Kozłowa. Bajki o przygodach jeżyka, niedźwiadka czy żółwia są za naszą wschodnią granicą tak popularne, że rok temu w Kijowie odsłonięto pomnik Jeżyka. Proste przypowieści z mądrym, ponadczasowym przesłaniem dostały w Lublinie nowe życie.

Na scenę wychodzi Niedźwiedź (w tej roli Dariusz Jeż), Zając (Sean Palmer), Sowa (Joanna Lewicka), Jeż (Elżbieta Rojek), Wiewiórka (Katarzyna Tadeusz), Pies (Maciej Wyczański) i Ryś (Agata Meilute). Mają swoje przygody, dylematy, marzenia. Boją się (upływającego czasu), szukają przyjaciół, czy tęsknią do gwiazd. Choć różnie patrzą na świat – robią wszystko, żeby się dogadać. Zupełnie odwrotnie niż ludzie.

To spektakl dla dzieci i dorosłych, który wzrusza i bawi do łez. Bo jak się nie śmiać z Dziuplina, który w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, karmi przyjezdnych gigantycznymi pierogami?


Spektakl powstał w koprodukcji neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów “Bliski Wschód”/.

Na scenie przez cały najbliższy weekend i w poniedziałek: 11.06.2011 - 13.06.2011, o godz. 18 w Sali Widowiskowej w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5.

Bilety: 12 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem. Rezerwacja biletów: 081 53 603 21

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna