Teatr

Zwyciężyli w Częstochowie, wystąpią w Lublinie

  Edytuj ten wpis

Lubelski Teatr Widzenie zaprezentuje w Chatce Żaka spektakl "Wojna wciąż trwa”, nagrodzony na festiwalu "W Alejach”.

- Tematem aktorskich improwizacji są: miłość i wojna, Rosja i Czeczenia, sięgamy do czeczeńskiej poezji, do Cohena, Tuwima i do Biblii - mówi o przedstawieniu lider Teatru Widzenie Adam Bartoś.

Prowadzona przez niego trupa długo pracowała nad tym spektaklem. Na ubiegłorocznej Nocy Kultury zaprezentowała w parku przed Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka” etiudę pod takim samym tytułem. Ale wtedy propozycja lubelskiego zespołu nie została zauważona. Utonęła w morzu rozmaitych wydarzeń, które złożyły się na wielogodzinną akcję lubelskiego środowiska artystycznego.
W kwietniu bieżącego roku w sali widowiskowej ACK odbyła się premiera pełnego spektaklu. Publiczności bardzo się podobał, ale tutejsi krytycy go nie zauważyli.

Za to jego prezentacja na odbywającym się w wakacje w Częstochowie III Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Ogródkowych "W Alejach” zakończyła się wielkim sukcesem. Grupa Bartosia zdobyła za spektakl I nagrodę (wyniki konkursu ogłoszono 28 września).

20 października przedstawienie będzie można ponownie zobaczyć w mateczniku teatru - w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka”.

Wystąpią: Marek Pawelec, Joanna Pal, Paweł Sobocki, Joanna Dziaduszyńska i Edyta Madej. Opracowanie muzyczne, scenariusz i reżyseria: Adam Bartoś. Światło: Ewa Wasilewska.

Początek o godz. 19. Bilety - normalne po 20 zł, studenckie po 10 zł - do nabycia w kasie Chatki Żaka, ul. Radziszewskiego 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna