Wystawy

[A]symetrie w Muzeum Lubelskim

Autor: Damian Drabik

W piątek, 23 października, o godz. 19, w Muzeum Lubelskim odbędzie się otwarcie wystawy „[A]symetrie. Sztuka współczesna w kontekście muzeum”. To okazja by na nowo spojrzeć na znane muzealne zbiory.

Wystawa „[A]symetrie” stanowi próbę zestawienia zbiorów Muzeum Lubelskiego z dziełami z kolekcji Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, w celu wywołania dyskursu poświęconego relacjom między sztuką współczesną a muzealną, uwzględniając zarówno różnice jak i podobieństwa (formalne, tematyczne, medialne) obu zbiorów.

W obręb tradycyjnych zbiorów muzealnych zostaną włączone dzieła sztuki współczesnej, zarówno tradycyjne, jak i wykorzystujące nowoczesne technologie (film, multimedia). W wielu przypadkach może to budować napięcia między zestawionymi pracami. 

Wystawa jest z jednej strony symbolicznym uzupełnieniem istniejącej ekspozycji muzealnej, z drugiej zaś szerszym spojrzeniem na budowanie narracji muzealnych, pisanie historii sztuki i wzajemne oddziaływanie dzieł z różnych epok – twierdzą organizatorzy.

Czytaj więcej o: Muzeum Lubelskie
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 października 2015 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patrząc na to co dzieje się w Muzeum Lubelskim, to przychodzi na myśl tylko jedno stwierdzenie - MIERNOTA.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna