Wystawy

Agnieszka Cieślińska-Kawecka prowokuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2010, 11:07

Niezwykłe grafiki Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej można oglądać do połowy stycznia w Galerii Pod Podłogą w Lublinie.

Agnieszka Cieślińska-Kawecka za motto swojej wystawy obrała cytat z "Makbeta” "Nie sposób wyczytać z twarzy człowieka ścieżek jego umysłu”. To prowokacja!

Prace warszawskiej artystki są zdominowane przez coś, co przypomina formy krawieckie. Duże jednobarwne płaszczyzny markują sylwetki ludzkie. Obrazują je w bardzo ogólnych, przybliżonych zarysach. Zatrzymują się na powierzchni postaci.

Z tymi niedokładnymi, jakby zszytymi prowizorycznie z podstawowych składników, figurami kontrastują pewne elementy ciała – w jednych grafikach twarze, w innych ręce. A zatem te części, na których widać najwięcej ludzkich emocji. Części, z których najlepiej można wyczytać uczucia, samopoczucie, nieraz nawet charakter człowieka.

Te elementy zobrazowane są nawet inną techniką, dzięki której z niemal fotograficzną dokładnością widać detale. Reszta jest kostiumem. Albo zmetaforyzowanymi uwarunkowaniami – bo i tak można czytać te tajemnicze quasi-krawieckie formy "wszyte” przez Agnieszkę Cieślińską-Kawecką w świat sztuki.

Warto zobaczyć wystawę warszawskiej artystki i zastanowić się nad analizowanymi przez nią zależnościami. Oraz zachwycić się unikalnością estetyczną jej prac.

Zaprasza Galeria Pod Podłogą, Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 62.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna