Wystawy

Artyści i galeria Wirydarz dla powodzian

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2010, 06:55

Aukcja dzieł sztuki pt. "Artyści i galeria Wirydarz dla powodzian z gminy Wilków” odbędzie się w niedzielę (13.06) w Lublinie.

Na sprzedaż wystawione zostaną wspaniałe obrazy olejne, akrylowe, gwaszowe, pastelowe i akwarelowe, grafiki komputerowe, litografie i akwaforty oraz rysunki. W sumie ponad obiektów.

– Wybitni polscy artyści związani z Galerią Sztuki "Wirydarz” ofiarowali wspaniałe dzieła sztuki, otworzyli swe serca i… pracownie, a galeria przeprowadzi aukcję tych dzieł, z których całkowity dochód trafi do najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących osób w zatopionej gminie Wilków – mówi Piotr Zieliński, kustosz Wirydarza.

Zieliński gorąco apeluje o wzięcie udziału w aukcji: – Ta powódź zabrała ludziom wszystko. Musimy im pomóc! Zaczerpnijmy wszyscy z tej aukcji. Niech te dzieła, ta sztuka Państwa zachwyci, a nieszczęście innych ludzi – poruszy do głębi. Mieszkańcom gminy Wilków wielka woda zabrała wszystko – ale nie zabrała im nadziei… Umocnijmy więc w tej nadziei tak strasznie dotkniętych żywiołem powodzian – pomóżmy!

Aukcja Galerii Sztuki "Wirydarz” będzie pierwszą w Lublinie licytacją na rzecz tegorocznych powodzian, na której pod młotek pójdzie wiele znakomitych dzieł sztuki.

Będzie można kupić wspaniałe pejzaże Stanisława Baja, Andrzeja Borowskiego i Piotra Fąfrowicza, fascynujące obrazy rodzajowe Tomasza Bachanka, Tomasza Karabowicza, Andrzeja Umiastowskiego, ciekawe portrety Daniela de Tramecourta, Marii Tyzenhauz i Andrzeja Wajdy oraz zmysłowe akty Doroty Rakowskiej i Emilii Szumowskiej.

Aukcja, którą prowadzi Piotr Zieliński, odbędzie się w niedzielę o godz. 13 w patio Wirydarza (ul. Grodzka 19, dojście z ul. Podwale).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna