Wystawy

Artystyczne okładki w bibliotece

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2010, 13:26

W piątek (3 grudnia) o godz. 17.00 w filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Braci Wieniawskich 5) otwarta zostanie wystawa prac graficznych Krzysztofa Rumowskiego.


Krzysztof Rumowski uprawia malarstwo, grafikę artystyczną, wydawniczą i użytkową oraz fotografię. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Zaprojektował ponad 300 okładek książkowych. Projektuje również systemy corporate identity, znaki towarowe, karty plastikowe, reklamy prasowe, jest współautorem kilkunastu witryn internetowych.

Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt okładek książek i wydawnictw muzycznych autorstwa Krzysztofa Rumowskiego. Jego zainteresowania są bardzo rozległe i współpracuje z wieloma wydawnictwami i zespołami. Projektował m.in. okładki do dzieł filozofów, do książki "Katyń” Andrzeja Przewoźnika, a także do muzyki poważniej, jazzu.

Projektowane przez niego wydawnictwa płytowe były wielokrotnie nominowane i nagradzane prestiżowymi nagrodami muzycznymi oraz osiągały status Złotych i Platynowych Płyt.
Wystawa czynna będzie do końca roku.
Kmo.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna