Wystawy

Baśniowy świat Lipki-Sztarbałło

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2008, 19:08

Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza w czwartek (25 września) o godz. 12 na wernisaż wystawy Krystyny Lipki-Sztarbałło.

Autorka jest znaną i znakomitą ilustratorką książek dla dzieci, szczególnie zainteresowaną dbałością o jakość wydawnictw dla młodych czytelników.

Krystyna Lipka-Sztarbałło kończyła warszawską ASP. Sama ilustrowała 20 książek, współpracowała z artystami przy 11 innych tytułach.

Te autorskie były wydawane we Francji, Niemczech, Kanadzie, Korei. Wyróżniona została nagrodą na "Najpiękniejszą książkę roku.”

- Wystawa i warsztaty dla dzieci są zorganizowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w cyklu "Twórcy książki: pisarze, ilustratorzy, wydawcy” - - wyjaśnia Krystyna Rybicka z Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Braci Wieniawskich 5 w Lublinie.

- W programie są spotkania najmłodszych czytelników z pisarzami, wydawcami, artystami. Krystyna Lipka-Sztarbałło ilustrowała wiele bajek dla dzieci, a m.in. Anny Onichimowskiej, Beaty Ostrowickiej czy lubelskiego twórcy Zbigniewa Dmitrocy.

W jej pracach widać, że doskonale rozumie najmłodszego odbiorcę i jego oczekiwania. Ilustracje do książek Krystyny Lipki-Sztarbałły są barwną pieczęcią przyłożoną na najważniejsze fragmenty treści, są charakterystyką bohaterów i kolorowym aneksem do wydarzeń.

Trafiają dokładnie do wyobraźni dziecięcej i pięknie ją wzbogacają. Dorośli mogą się z nich uczyć, jak patrzyć na świat oczami dziecka, jak emanować ciepłem, humorem, prowadzić w krainę łagodności.

Kilkadziesiąt znakomitych ilustracji można będzie obejrzeć do końca października w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Braci Wieniawskich 5 w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna