Wystawy

biała.art.pl w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lipca 2014, 11:26

W piątek, 11 lipca, o godzinie 18 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż wystawy "biala.art.pl.

Wystawa jest kolejną dużą manifestacją środowiska artystycznego związanego z lubelską galerią. Takie prezentacje odbywały się w przeszłości w budynku Centrum Kultury w Lublinie oraz w galeriach w kraju i za granicą.

Ich nazwy odnosiły się do nazwy galerii i były to m.in.: Biała Gwardia, Biała sztuka bez ścian, Biała Dekada, Nova Biała, Biała Klasa, etc.. Obecny tytuł wystawy jest jednocześnie adresem strony galerii, która otwarta jest na środowisko artystyczne z całą jego różnorodnością w manifestowaniu sztuki, różnicami w jej pojmowaniu - także pokoleniowymi - w podejmowanej tematyce.

Kuratorem wystawy jest Jan Gryka, a na przestrzeni ok. 600 m. kw. prezentowane są prace 24 artystów. - To jest także nasza oferta wakacyjna - wyjaśnia Anna Nawrot z Galerii Białej. - W tym okresie większość placówek kultury i galerii jest zamkniętych, my zapraszamy od wtorku do soboty do zwiedzania najnowszej wystawy.

Większość prezentowanych prac jest autorstwa artystów lubelskich.

- Chcieliśmy nawiązać do historii wystaw autorów związanych z galerią albo Lublinem i pokazać całą różnorodność prac - wyjaśnia Anna Nawrot. - Dlaczego to jest takie ważne? Bo mówi m.in. o tym, czym aktualnie artyści się zajmują. A będą tu prace twórców bardzo młodych i tych, których nazwiska od wielu lat już są znane, od studentów po artystów dojrzałych. Znajdą się tu fotografie, malarstwo, rysunki, obiekty i instalacje, collage's, plakaty, a nawet książka artystyczna.

Tematyka bardzo różna - od społecznej po autobiograficzną, wątki związane z tożsamością i takie o wymiarze globalnym. Wkrótce ukaże się przewodnik po wystawie, a także rozpoczniemy program edukacyjny z nią związany adresowany do dzieci.

Ostatnia tego typu wystawa w Lublinie miała miejsce w 2009 roku w Lublinie, a później w 2011 w Bielsku-Białej.

W wystawie "biala.art.pl” udział biorą: Tomasz Bielak, Michał Chudzicki, Julia Curyło, Rafał Czępiński, Marta Fic, Eliza Galey, Viola Głowacka, Jan Gryka, Paulina Kara, Maja Kitajewska, Cezary Klimaszewski, Bartosz Kokosiński, Karolina Komorowska, DANUTA KUCIAK, Robert Kusmirowski, Konrad Macierewicz, Anna Nawrot, Irena Nawrot, Szymon Popielec, Michał Stachyra, Kamil Stańczak, Mariusz Tarkawian, Monika Zawadzki.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna