Wystawy

Biała historia Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2010, 12:30

Kolejną wystawę zorganizowaną z okazji swojego 25-lecia otworzy w piątek (26.02) lubelska Galeria Biała.

26 lutego to szczególna data w historii Galerii Białej. Tego dnia w 1985 roku odbył się wernisaż pierwszej ekspozycji przygotowanej przez Annę Nawrot w pomieszczeniach ówczesnego Lubelskiego Domu Kultury.

Szefowa nowej galerii zaprosiła Leona Tarasewicza, który był akurat po dyplomie, aby pokazał u niej swoje malarstwo. Wystawa odbiła się szerokim echem, pomogła zdefiniować program Białej, zapoczątkowała wieloletnią współpracę galerii z artystą i otworzyła fascynujące ćwierćwiecze w historii lubelskiego wystawiennictwa.

Na nowej ekspozycji, zatytułowanej "Biała historia 1985–2010”, dzieł sztuki nie zobaczymy. Wystawiony zostanie archiwalny zbiór dokumentacji, druków, plakatów i wydawnictw Galerii Białej. Pokazywany będzie także dokumentalny film.

– To próba wglądu w historię galerii. To również próba określenia jej artystycznego znaczenia w kontekście zmian społecznych, politycznych, ale przede wszystkim kulturowych jako galerii autorskiej, kierowanej przez Annę Nawrot i Jana Grykę – czytamy o nowej ekspozycji w tekście promocyjnym.

Wernisaż zaplanowano na godz. 18.

Adres: ul. Narutowicza 32.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna