Wystawy

Boruta i Fleszar poplenerowo w Nałęczowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 grudnia 2009, 16:21

Duża wystawa podsumowująca kilka plenerów plastycznych zostanie otwarta we wtorek (8.12) w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

Od 2006 roku w Nałęczowie odbywają się letnie plenery dla najlepszych polskich artystów. Ich gospodarzem jest Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów”, a współorganizatorem Piotr Zieliński, właściciel Galerii Sztuki "Wirydarz” w Lublinie.

Ostatnio zainicjowano także plenery zimowe.

– Nasze działania jako animatora kultury zmierzają w kierunku artystycznego ożywienia Nałęczowa, z korzyścią dla jego kolorytu i dla naszych gości. Jest to potwierdzenie naszego sposobu pojmowania Nałęczowa jako magicznego miejsca, skupiającego elity polskich artystów. W ten sposób realizujemy misję związaną z rozwojem naszej małej ojczyzny jako miejscem spotkań polskiej bohemy – mówi Irmina Stachyra, Specjalista ds. Marketingu i PR Uzdrowiska Nałęczów.

Dzięki organizacji plenerów zakład stworzył bogatą, ciągle rozwijającą się kolekcję dzieł malarzy, rysowników i rzeźbiarzy. Są wśród nich prace takich mistrzów jak Tadeusz Boruta, Jan Wołek, Aldona Mickiewicz, Kiejstut Bereźnicki, Marek Andała, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Roman Fleszar, Tomasz Bachanek i Joanna Sierko-Filipowska.

Z poplenerowych zbiorów zostało wybranych 55 prac (obrazy, rysunki, szkice i rzeźby), które od wtorku będą eksponowane w nowo otwartej w Nałęczowskim Ośrodku Kultury Galerii im. Michała Elwiro Andriollego.

Wernisaż zaplanowano na godz. 16.30. Adres: ul. Lipowa 6.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna