Wystawy

„Centra i Peryferia” Sławomira Brzoski

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2015, 13:09

W piątek (23 stycznia) o godz. 18 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się otwarcie wystawy Sławomira Brzoski „Centra i Peryferia”.

Po raz trzeci autor wystawy gości w Galerii Białej, po raz drugi z wystawa indywidualną. Pokaże na niej prace z różnych lat, także te najnowsze, które powstały właśnie w tej przestrzeni, niemal tuż przed wernisażem.

Artysta znany jest z instalacji, które tworzy przy użyciu sznurka, wełny, światła UV i takie też prace zobaczymy teraz – powstałe i w świetle naturalnym i sztucznym. Wystawa jest wielowarstwowa, multimedialna.

Sławomir Brzoska odbył podróż dookoła świata i stała się ona inspiracją do jego twórczości. Samotność podróżnika, kontakt z innymi cywilizacjami, emocje i osobiste przeżycia, jakie temu towarzyszą, owocują pracami, w których droga, natura, poszukiwanie, a także nieuchronność przemijania, znajdują odzwierciedlenie. Podróż, droga, wędrowanie stały się podglebiem jego twórczości.

Jak pisze autor „Konstruowanie i dekonstruowanie instalacji jest dla mnie nie mniej ważne od efektu. To fizyczny kontakt z przestrzenią, rodzaj podróży, podczas której pokonuję kilometry, by uzyskać, utkać formę. Podróż ta jest jak rytmiczne oddychanie, zaś przestrzeń, w której realizuję prace traktuję jak rodzaj naczynia, wypełnianego treścią, co stanowi alchemiczny rys w mojej działalności”

Zrealizował ponad 150 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i na świecie, a jego prace znajdują się w wielu galeriach i zbiorach prywatnych na świecie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna