Wystawy

Chatka Żaka prezentuje ARTeFAKTY

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2010, 14:31

Do 9 kwietnia można oglądać w Chatce Żaka w Lublinie wystawę pt. "Ktokolwiek wie... ktokolwiek zna...” z cyklu "ARTeFAKTY”.

Założeniem organizatorów cyklu "ARTeFAKTY” jest prezentacja niekoniecznie wartościowych artystycznie, ale za to ciekawych dokumentalnie zdjęć, które zostały przypadkowo znalezione.

Na ekspozycję zatytułowaną "Ktokolwiek wie... ktokolwiek zna...” składają się fotografie wykonane w latach 40. i 50. ubiegłego wieku, znalezione na terenie osiedla Mickiewicza na LSM.

Na szklane negatywy 6x9 cm – a wraz z nimi na listy, notes, zaproszenie na szkolną zabawę i listę zakupów – trafiła przypadkowo na śmietniku Alicja Sobczyńska. Następnie przekazała negatywy w ręce Piotra Perczyńskiego. Fotograf oczyścił je i wykonał odbitki.

Na zdjęciach są m.in. przedstawienia chłopskiej rodziny, młodych ludzi pozujących do zdjęcia z motocyklem, dwudziestokilkuletnich kobiet odpoczywających na łące i pary trzymającej się za ręce.

– Można przypuszczać, że zdjęcia zostały zrobione w Lublinie. Wskazują na to zabudowania klasztorne ojców salezjanów, widoczne na jednej z fotografii. I w zasadzie to wszystko, co można dziś powiedzieć o treści tych fotografii – mówią organizatorzy cyklu i wystawy. I apelują o pomoc w zidentyfikowaniu osób ze zdjęć.

Wystawa "Ktokolwiek wie... ktokolwiek zna...” jest ulokowana w Sali Szklanej ACK UMCS "Chatka Żaka”. Adres: ul. Radziszewskiego 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna