Wystawy

Cisza w Prypeci. Zdjęcia Piotra Wilka w CAX MAFE

Dodano: 4 listopada 2015, 12:38
Autor: oprac. reda

Prypeć (ukr. Prypjat) to opuszczone miasto w obwodzie kijowskim, w północnej Ukrainie przy granicy z Białorusią, zwane również Miastem Widmo. Założone w 1970 r. jako osiedle dla pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu. 27 kwietnia 1986 r., dzień po katastrofie ewakuowano 50 tysięcy jego mieszkańców.

– Tony łapówek, godziny czekania w celniczym piekle, godziny jazdy przez bezdroża Ukrainy, przy których polskie dziurawe drogi wyglądają niczym 8 pasmowa autostrada. Wszystko to dla kilku zdjęć, prawdziwej ciszy i smutku mieszanego z szeroko otwartymi oczami. Wszystko to dla doświadczenia przerażającej pustki i chłodu opuszczonych domów i lasu pożerającego konsekwentnie całe miasto. Cisza, którą tam zastałem, była piękna i przerażająca. Piękna bo prawdziwa, taka która aż piszczy w głowie, przerywana jedynie dźwiękami natury, która stała się tu nowym gospodarzem. Przerażająca, bo sprawiła, że żołądek zacisnął się na samą myśl o tej wielkiej pustce dookoła, pustce rodzącej głosy sprzed blisko 30 lat. Wystawę dedykuję wszystkim, którzy poczuli to choć raz życiu – pisze Piotr Wilk, autor zdjęć które od niedzieli będzie można oglądać w CAX MAFE Pub.Klub.Sztuka przy ul. Staszica 1.

Wystawa prezentuje fotografie wykonane podczas wyprawy do miasta Prypeć w 2010 roku. Wernisaż w niedzielę o godz. 19. W programie występ dziewcząt z Violoncelles Célestes.

Czytaj więcej o: Cax Mafe
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna