Wystawy

Czego sztuka szuka przy Narutowicza 32

  Edytuj ten wpis

Galeria Biała zaprasza na 23 października na otwarcie nowej siedziby przy ulicy Narutowicza 32. Oczywiście, będą atrakcje wystawowe.

Galeria musiała się tymczasowo przeprowadzić w związku z remontem budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12. Prace mają się zacząć pod koniec tego roku. Potrwają prawdopodobnie około dwóch lat.

Na szczęście zastępcze pomieszczenia – po stołówce domu dziecka – są również w centrum miasta i są nie mniejsze od starych. Dzięki instalacji w oknach galerię już widać od ulicy.

Na otwarcie tymczasowej siedziby zaplanowano trzy atrakcje wystawowe i jedną muzyczną. Na fasadzie oficyny w podwórzu kamienicy odbędzie się pokaz pierwszego billboardu drugiej edycji akcji "Sztuka w przestrzeni miejskiej”. Jego autorami są Jan Gryka i Piotr Wysocki.

W pomieszczeniach biurowych i korytarzach zostanie otwarta wystawa "Czego sztuka szuka w biurze”, a we właściwej sali ekspozycja zatytułowana "Z zasobów magazynów, archiwów i depozytów”.

Wystawione zostaną prace m.in. Tomasza Bielaka, Magdaleny Bicz, Krzysztofa Bryły, Edwarda Dwurnika, Elizy Galey, Violi Głowackiej, Pauliny Karej, Cezarego Klimaszewskiego, Roberta Kuśmirowskiego, Ireny Nawrot, Ilony Oszust, Mikołaja Smoczyńskiego, Michała Stachyry, Kamila Stańczaka, Leona Tarasewicza i Mariusza Tarkawiana.

Oprawcą muzycznym wernisażu będzie Doktor Szron.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna