Wystawy

Człowiek i natura w w Galerii Labirynt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lipca 2012, 13:57

W piątek, 13.07, o godzinie 19 w Galerii Labirynt, (ul. Grodzka 3) otwarta zostanie wystawa "Chmury pędzące, woda płynąca” autorstwa Nisji Lin i Noaha Warsaw.

To prezentacja dokumentacji fotograficznej z performance wykonanego w grudniu ubiegłego roku, na jeziorze przed świątynią taoistyczną w Xiaozhou (Chiny Południowe).
Zobaczyć będzie można ponad 100 zdjęć, układających się w poetycką narrację o harmonijnym współistnieniu człowieka z naturą, poddawaniu się jej działaniu oraz o procesie przenoszenia energii natury na człowieka.

Noah Warsaw zauważył: "Widzenie lub niewidzenie obrazu odbitego w wodzie zależy od kąta obserwacji względem lustra wody. Płaski zapis rzeczywistości przedstawionej na fotografii ukrywa więc niewidzialną sytuację przestrzenną. Rekonstrukcja przestrzeni na podstawie dwuwymiarowego dokumentu jest zatem możliwa, ale zawiera w sobie tajemnicę, na istnienie której zwracam uwagę”.

Nisji Lin ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Guangzhou. Jest historyczką sztuki, kuratorką projektów multimedialnych realizowanych w Chinach i Europie

Noah Warsaw (Zygmunt Piotrowski) ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest współzałożycielem grupy Black Market International – słynnej, międzynarodowej grupy artystów performance. Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna