Wystawy

DK LSM: Malowane na jedwabiu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2009, 16:15
Autor: Marta Wysocka

Do Galerii Sztuki Domu Kultury LSM zawitały barwne ptaki pędzla Zofii Leszczyńskiej. Wystawa pt. "Jedwabne ptaki" to kilkadziesiąt obrazków, niewielkich rozmiarów, za to niezwykłej urody.

Artystka zamiast tradycyjnego płótna, jako podobrazia używa jedwabiu, na którym maluje bajecznie kolorowe, "rajskie" ptaki. Swoje obrazy tworzy z niezwykłą precyzją.

Delikatne pociągnięcia pędzla i lekko kładzione plamy barwne, tworzą niemal impresjonistyczne w wyrazie prace. Obrazy pełne są światła, dopełnionego połyskującą fakturą niezamalowanego materiału, który pełni tu rolę tła. Lekki sposób malowania przydaje wrażenia pierzastej miękkości i zwiewności zwierząt.

Mimo, iż artystka inspiracje czerpie z jak najbardziej realnego świata i wśród ptaków bez problemu można odnaleźć przedstawicieli konkretnych gatunków, to jednak jej modele odbiegają od pierwowzoru. Niektóre są swoistymi hybrydami ptaka z kwiatem, ich ogony tworzą fantazyjne kompozycje bukietów z różnorodnych roślin.

Zofia Leszczyńska, urodziła się 1949 roku w Woli Chomejowej.
W latach 1967-1975 studiowała kierunki pedagogiczno-artystyczne w Radomiu i Lublinie. Przez lata uczyła plastyki i techniki w Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim. Ma na swoim koncie udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich oraz w wystawach poplenerowych.

Wystawa czynna jest w Domu Kultury LSM (ul. K. Wallenroda 4a) do 31 maja, w dni powszednie od godz. 8.00 do 20.00.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna