Wystawy

"Don Kichote" według Józefa Wilkonia w Domu Słów

Dodano: 1 września 2016, 16:06
Autor: Damian Drabik

fot. ilustracja Józefa Wilkonia do "Don Kichote"
fot. ilustracja Józefa Wilkonia do "Don Kichote"

W środę, 7 września o godz. 18 w Domy Słów odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji Józefa Wilkonia do "Don Kichote'a" Miguela de Cervantesa. Wydarzenie zostanie zorganizowane w roku czterechsetnej rocznicy śmierci Księcia Hiszpańskiej Prozy.

Józef Wilkoń (ur.1930) jeden z najznakomitszych polskich artystów, światowej sławy ilustrator, malarz, plakacista i rzeźbiarz, laureat prestiżowych nagród i wyróżnień w Polsce, m.in. Złotego Berła – nagrody Fundacji Kultury Polskiej i za granicą (Francja, Niemcy, Włochy, Słowacja, Szwajcaria, Japonia, Rosja).

Prezentowana w Domu Słów przez Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN ilustracje do "Don Kichote" obejmują 25, głównie kolorowych, prac wybranych przez Wilkonia ze stu, które pojawią się w najnowszym, dwutomowym wydaniu legendarnej powieści. Ilustracje zostały wykonane technikami mieszanymi: tusz, gwasz oraz pastel na papierze oraz na papierze fotograficznym. Wydanie "Don Kichote" z ilustracjami Józefa Wilkonia ukaże się jesienią tego roku.

Wystawa w Domu Słów jest pierwszą publiczną prezentacją najnowszych dzieł Józefa Wilkonia. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ekspozycję będzie można podziwiać do 29 września.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna