Wystawy

Dużo kobiet w Gardzienicach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 listopada 2009, 13:14
Autor: Marta Wysocka

Dużo kobiet i dużo zdjęć będzie można podziwiać od piątku (27.11) w Galerii Gardzienice.

Mikołaj Grynberg to autor znanych już niemal na całym świecie fotografii. Z wykształcenia jest psychologiem, jednak od 20 lat zawodowo i z pasją zajmuje się fotografią. W Polsce jego prace publikowane były dotychczas m.in. w Wysokich Obcasach, dodatku do Gazety Wyborczej.

To premierowa wystawa projektu "Dużo kobiet" w kraju. W czasie wernisażu odbędzie się spotkanie z artystą, który opowie o początkach pomysłu i jego stopniowej ewolucji.

Na wystawę składa się 100 klimatycznych zdjęć kobiet, będących w różnym wieku i rozmaitej urody. Są tu zarówno piękne młode dziewczyny, starsze panie czy matki z dziećmi i liczy się tylko ich świat oraz to co chcą o sobie powiedzieć - gestem, mimiką czy pozą ciała. Fotografie dużo mówią o portretowanych, przenoszą więcej niż tylko ich obraz. Patrząc na nie możemy domyślić się np. jakie mają emocje, status społeczny czy ekonomiczny. Grynberg postawił się w roli niemego i neutralnego obserwatora, a dzięki swojej otwartości, radości życia i taktowi, do każdej z nich umie dotrzeć. Potrafi odkryć i pokazać ich kobiecość, na jego pracach wszystkie są niepowtarzalne, wspaniałe i piękne.

Początki projektu "Dużo kobiet" sięgają 2004 roku - autor stworzył wówczas serię zdjęć kobiet ze swojego otoczenia, zatytułowaną "Dużo kobiet - Warszawa". Od tego czasu odwiedza różne miasta i fotografuje wybrane, przypadkowo spotkane kobiety, które zaprasza na krótką sesję. W każdym mieście projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ogólnokrajowych mediów. Portrety zostały wykonane w 9 metropoliach całego świata: w Warszawie, Rio de Janeiro, Kijowie, Meksyku, Limie, Buenos Aires, Tel Avivie, Zanzibarze i Pekinie.

Zdjęcia wraz z krótkimi dialogami między fotografem a kobietami, zostały zebrane w albumie "Dużo kobiet".
Artysta poza zdjęciami autorskimi tworzy fotografie reklamowe, prasowe oraz kalendarze. Najchętniej fotografuje ludzi oraz klimatyczne martwe natury.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek o godz. 18. w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5A). Ekspozycję można oglądać do 10.01.2010, w dni powszednie od 10.00 do 18.00.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna