Wystawy

"Dwa wspólne pokoje”. Wystawa w Galerii Białej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2013, 14:30

"Dwa wspólne pokoje”. Wystawa w Galerii Białej
\"Dwa wspólne pokoje”. Wystawa w Galerii Białej

W piątek (12 maja) o godz. 18 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) odbędzie się otwarcie wystawy Moniki Zawadzki – "Dwa wspólne pokoje”.

To kolejna odsłona projektu ende neu. Tytuł wystawy odnosi się bezpośrednio do architektury sali wystawowej, która podzielona jest na dwa sąsiadujące pomieszczenia. Przestrzeń galerii przeobraża się w przeludnione dwupokojowe mieszkanie, w miejsce – według autorki mało przyjazne współczesnemu mieszkańcowi.

Tytuł wystawy nawiązuje do filmu Wojciecha Jerzego Hasa "Wspólny pokój”. Z tego dzieła artystka zaczerpnęła zdanie: "Specjalnie dla Ciebie zabiłam kurę”, które posłużyło jej za tytuł/motto do jednej z umieszczonych na wystawie realizacji malarskiej. To zdanie, przeniesione z czarno-białego filmu w kontekst czarno-białego świata artystki, jak w soczewce skupia główne problemy z jakimi konfrontuje się ona w swojej twórczości.

Monika Zawadzki, artystka wizualna. Stosując rzeźbę, malarstwo i wideo tworzy proste formy, głęboko zakorzenione formalnie w projektowaniu graficznym. Jednym z jej głównych tematów jest idea kreowania tożsamości. Kmo.
Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna