Wystawy

Działalność Galerii Białej w pigułce. Wernisaż „Białej transformacji 1985-2015”

Autor: Damian Drabik

Materiał organizatora
Materiał organizatora

Na 30 rocznicę swojej działalności Galeria Biała przygotowała specjalną wystawę poświęconą istnieniu galerii od 1985 roku. W piątek, 23 października o godz. 18 odbędzie się wernisaż „Białej transformacji 1985-2015”.

Organizatorzy proponują wielomedialną prezentację odnoszącą się do wystaw prezentowanych w galerii na przestrzeni lat i związaną z artystami, którzy pojawiali się w niej zarówno jednorazowo, jak i wielokrotnie. Wystawa będzie stanowić swojego rodzaju przewodnik po 30 latach działalności galerii. Organizatorzy zapewniają jednak, że nie będzie ona miała charakteru podsumowującego, lecz artystyczny.

„Biała transformacja 1985-2015” odwoła się do najsłynniejszych wystaw z pierwszych lat istnienia galerii, takich jak poświęcona kobietom „Wieża Bab”, w której brała udział m.in. fotograf Irena Nawrot-Trzcińska, czy wystawa twórczości Josepha Beuysa ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi. 

Galeria Biała funkcjonuje od 1985 roku w Centrum Kultury w Lublinie. Zorganizowała ona dotychczas blisko 400 wystaw i spotkań oraz brała udział w międzynarodowych prezentacjach sztuki najnowszej. Debiutowali w niej m.in. Robert Kuśmirowski, Michał Stachyra, czy Bogna Burska.

Uczestnicy wystawy:

Bogna Burska, Kama Bubicz, Rafał Czępiński, Eliza Galey, Jan Gryka, Sigrun Jakubaschke, Karolina Komorowska, Robert Kuśmirowski, Katarzyna Korzeniecka, Danuta Kuciak, Natalia Maciocha, Marzanna Morozewicz, Anna Nawrot, Irena Nawrot, Ula Pieregończuk, Paulina Sadowska, Jadwiga Sawicka, Szymon Popielec, Leon Tarasewicz, Mariusz Tarkawian, Piotr Wysocki, Monika Zawadzki, Zenek i inni.

Wstęp wolny.

Wystawa czynna do: 20.11.2015, w godz.: pon.-sob. 12.00-18.00.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna