Wystawy

Finisaż wystawy "Humanbomber” R. Kuśmirowskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2011, 13:00

 (Michała Jadczak)
(Michała Jadczak)

W piątek, 29.07, o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. ks. J. Popiełuszki 5) odbędzie się finisaż wystawy Roberta Kuśmirowskiego "Humanbomber” połączony z promocją katalogu.

Humanbomber to osoba podkładająca bombę. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego odwołuje się do miejsca, w którym planowano produkcję Zakładów Zbrojeniowych. Przestrzeń wystawiennicza Warsztatów Kultury jest tą dawną halą warsztatów mechanicznych należącą jeszcze kilka lat temu do Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Długosza. Jest więc miejscem, do którego Kuśmirowski, dawniej uczeń tej właśnie placówki wrócił po latach jako artysta.

Na ekspozycję złożyło się kilka pozornie przypadkowych "stanowisk”, miejsc kolejno ponumerowanych. Przypomina to nieco industrialny porządek, ale też muzealne eksponaty… lub stoiska. Niektóre z nich mają formę dużych gablot lub boksów, inne wydają się być odrębnymi całościami takimi jak Unacabine, Cela więzienna, Portiernia, Bunkier.

– Performance finisażu będzie korespondować z tym, co działo się podczas wernisażu – wyjaśnia Marta Suproniuk z Warsztatów Kultury. – W każdym z tych miejsc była wtedy osoba, którą można było tam spotkać realnie, przed laty. Teraz, podczas finisażu będą to osoby o 30 lat starsze.

Wyjątkową gratka może być katalog specjalnie zaprojektowany i przygotowany na finisaż przez Roberta Kuśmirowskiego. – Jest on stylizowany na dokumentację technologiczną budynku ze wszystkimi znakami, czcionką, odpowiednio dobranym papierem – mówi M. Suproniuk.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna