Wystawy

Finisaż wystawy “Piotr Uklański - Life as it should be”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2013, 15:24

W piątek, 5 kwietnia, piątek, o godz. 20:30 Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na finisaż wystawy “Piotr Uklański - Life as it should be ™”.

Piotr Uklański ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Studiował fotografię w Cooper Union School for Advancement of Science and Art w Nowym Jorku. Jest fotografem, autorem instalacji, prac wideo i performansów. Mieszka oraz pracuje w Nowym Jorku i Warszawie. Brał udział w Biennale w Sao Paulo (2004 r.) oraz w Berlin Biennale (2008 r.). Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych oraz publicznych, m. in.: w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku, Solomon R. Guggenheim w Nowym Jorku, Tate Modern w Londynie, Walker Art Center w Minneapolis, Muzeum Sztuki Współczesnej w Chicago, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W lutym br. zakończyła się zorganizowana przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki w Warszawie pierwsza przeglądowa wystawa prac Piotra Uklańskiego w Polsce. Na przełomie października i listopada 2012 r. w londyńskiej Galerii Carlson odbyła się wystawa Piotra Uklańskiego Polska neo-awangarda. W projekcie tym artysta wykorzystał wizerunki prac autorstwa m. in.: Grzegorza Kowalskiego, Natalii LL, Zofii Kulik, Ewy Partum, Zbigniewa Warpechowskiego, Krzysztofa Zarębskiego.

Wystawa Piotr Uklański - Life as it should be ™ stanowi interpretację jednej z pierwszych wystaw artysty zorganizowanej w 1995 r. w dawnej Galerii BWA (obecnie Labirynt) w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna