Wystawy

Fotografie, rzeźby, wideoarty. Lech Majewski u Mądzika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 czerwca 2013, 15:43
Autor: Kmo.

Wernisaż wystawy prac Lecha Majewskiego
Wernisaż wystawy prac Lecha Majewskiego

W niedzielę (23 czerwca) o godz. 18.00 w Galerii Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) odbędzie się wernisaż wystawy prac Lecha Majewskiego – znanego i wszechstronnego artysty, poety, malarza, prozaika i reżysera.

Autor wystawy uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Jest autorem kilku filmów w tym niezwykłego obrazu "Młyn i Krzyż”, którego premiera odbyła się w Luwrze. Cykl wideoartów "Bruegel Suite” był wystawiany m. in. na 54. Biennale w Wenecji, a także w Tel Aviv Museum of Art, National Gallery w Londynie, Prado w Madrycie.

Zajmuje się projektowaniem graficznym do książek i plakatem, i ten ostatni jest mu szczególnie bliski.
W plakatach Lecha Majewskiego charakterystyczne jest zestawienie czerni, bieli i ciepłego tła lub detalu. Jego prace znalazły się na tokijskiej liście najważniejszych plakatów europejskich i amerykańskich lat 1945-90. W ostatnich latach tworzy je jednak w żywych kolorach, często kontrastowych, wypełniających sylwetkowe formy i wycinankowe litery własnego kroju.

Lech Majewski posiada równie ważny dorobek w dziedzinie projektowania książek, albumów, z których wiele zdobyło nagrody i wyróżnienia.

Jego prace były prezentowane na prestiżowych wystawach na całym świecie i znajdują się w zbiorach i kolekcjach sztuki galerii i zbiorów prywatnych.

Przez najbliższy miesiąc w Kamienicy Lubomelskich, przy ul. Rynek 8 podziwiać będzie można fotografie, rzeźby i wideoarty z bogatego dorobku twórczego artysty. Autor obecny będzie na wernisażu. Kuratorem wystawy jest Leszek Mądzik.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna