Wystawy

Galeria Gardzienice: Wystawa z kolekcji Muzeum Rzeźby Współczesnej

  Edytuj ten wpis

Na wystawie zobaczymy m.in. rzeźby Barbary Falender (Materiały organizatora)
Na wystawie zobaczymy m.in. rzeźby Barbary Falender (Materiały organizatora)

W środę 12.10, o godz. 18 w Galerii Gardzienice w Lublinie (ul. Grodzka 5a) otwarta zostanie wystawa kolekcji rzeźb z Muzeum Rzeźby Współczesnej – Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

To niezwykła wystawa, na której zaprezentowane zostaną dzieła najwybitniejszych rzeźbiarzy polskich.
Zobaczymy na niej dzieła takich artystów jak Katarzyna Kobro, Władysław Hasior, Barbara Falender, Adam Myjak, Bronisław Chromy, Alfons Karny, Wiktor Gajda, Jan Kucz, Zdzisław Koseda, Jacek Puget, Adam Procki, Gustaw Zemła, Jacek Waltoś, Tadeusz Łodzian, Stanisław Kulon, Krzysztof Bednarski, Adolf Ryszka, Jerzy Łukomski. To absolutnie rzadka okazja, żeby tak wyjątkowe prace zobaczyć na jednej ekspozycji w Lublinie.

Orońsko jest miejscem spotkań artystów z różnych stron świata, z różnymi kulturowymi doświadczeniami, różnymi tradycjami. Odbywają się tu warsztaty artystyczne, plenery akademickie, seminaria problemowe, wystawy sztuki współczesnej. Centrum Rzeźby Polskiej gromadzi dzieła sztuki z myślą o tworzeniu zbioru reprezentatywnego dla kondycji współczesnej rzeźby polskiej. Obecnie zbiór składający się z rzeźb, obiektów, instalacji liczy ponad tysiąc prac.

Zasadniczy korpus kolekcji tworzą dzieła artystów polskich, którzy pojawili się w Orońsku jako uczestnicy warsztatów artystycznych lub mieli tutaj prezentację swojej twórczości. Dokonywali oni darów na rzecz Centrum, albo przekazywali swoje prace w formie depozytów.

Na wernisażu o powstaniu kolekcji opowie Jarosław Pajek, kustosz zbiorów z Muzeum Rzeźby Współczesnej – Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna