Wystawy

Galeria Labirynt: Norbert Delman – Flame props

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 stycznia 2015, 14:29

Otwarcie wystawy: 29.01 (czwartek), godz. 19. Czynna do 12.02.2015 (wt.-niedz., 12-19, wstęp wolny).
Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3

Norbert Delman próbuje znaleźć podobieństwa pomiędzy niewidzialnymi zagrożeniami świata wirtualnego i rzeczywistego. Artysta przyjmuje stanowisko biernego obserwatora, przyglądając się zjawisku powszechnego strachu przed wirusami oraz mechanizmom obronnym przyjmowanym przez ludzi. Swoje obserwacje przekształca artystycznie. Zestawia estetykę wirtualną i fizyczną, zadając pytanie o bezpieczeństwo, czy raczej o lęk przed jego brakiem.

Tytuł wystawy Delmana - „Flame_props” - nawiązuje do nazwy najbardziej skomplikowa-nego złośliwego oprogramowania na jakie natrafiono do tej pory, potrafiącego, m.in. wykonywać regularne zrzuty ekranów czy nagrywać rozmowy toczące się w pobliżu komputera. Główną ideą przyświecającą artyście jest odtworzenie atmosfery niepewności, strachu, obawy przed czymś niewidzialnym, niezrozumiałym i nieznanym, które towarzyszą nam na co dzień.

Wystawę będzie można oglądać od 29 stycznia, w Galerii Labirynt 2 przy ul. Grodzkiej 3 w Lublinie.

Norbert Delman – (ur. 1989) absolwent warszawskiej ASP; dyplom w Pracowni Działań Przestrzennych pod kierunkiem prof. Mirosława Bałki. Odbył dwie międzynarodowe rezy-dencje w „RSA/ESW” w Edynburgu i „MODEM” Debreczynie. Tworzy instalacje, rzeźby, akcje, jednak - jak sam podkreśla, forma i medium są zawsze wypadkowymi problemu nad jakim pracuje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna