Wystawy

Ich dwoje w zmysłowym klimacie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2008, 22:11

Do Galerii Sztuki ZPAP zajrzeć trzeba. Właśnie najnowsze obrazy wystawiają tam znakomici artyści - Mirosława Smerek-Bielecka i Jerzy Wojciech Bielecki.

To małżeństwo artystów, którzy ukończyli Wydział Artystyczny UMK w Toruniu i znajdują się w gronie najbardziej poszukiwanych i cenionych współczesnych twórców.

Prezentują prace w kraju i na całym świecie, czasem zaglądają do Lublina.
Mirosława Smerek-Bielecka w swoim cyklu "Walizki” starała się nas przekonać, że człowiek jest epizodem w życiu przedmiotu, a nie odwrotnie.

A może, że nasze życie z całym swoim bagażem uczuć, wrażeń, gromadzonych przedmiotów, jest jedną wielką, nieustająca podróżą - w czasie, w przestrzeni, w myśleniu i wspomnieniach.

Dziś też nas zabiera w podróż do świata marzeń z pogranicza baśni, snu, zabiera nas do krainy lśniącej wyobraźni, w której wszystko jest możliwe.

Wciąż trudno się uwolnić od atrybutów dzieciństwa, ale jednak w tym dziwnym świecie Mirosławy Bieleckiej cały czas tkwi tajemnica, niedopowiedzenie, oczekiwanie na niezwykłe wydarzenie. Jest w tym malarstwie magia kobiecości, dziecięca wrażliwość i zachwycająca gama barw.

Obrazy Jerzego Wojciecha Bieleckiego są zmysłowe, bogate w symbolikę. Czerwień jest absolutnie erotyczna, pozorna skromność nagiej dziewczyny ekscytuje wyobraźnię.

Za uchyloną kotarą być może czeka spełnienie obietnicy. Jego obrazy są gorące jak południowe słońce na którym wylegują się nagie kobiety, rozleniwiające jak drzemka po miłosnych pieszczotach. Kobiety o czerwonych ustach chętnie odkrywają ciało.

Jeśli mówi się o Bieleckim, że chce pokazać lądy nieznane, można się z tym zgodzić. Bo czymże jest zmysłowość jak nie doznaniem wciąż odkrywanym na nowo?

O obrazach Bieleckich mówi się - taki chciałbym mieć w domu.

Malarstwo Mirosławy Smerek-Bieleckiej i Jerzego Wojciecha Beleckiego oglądać można w lubelskiej Galerii ZPAP przy ul. Krakowskie Przedmieście 62.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna