Wystawy

Inne Brzmienia 2011: Spotkania, wystawy, dyskusje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2011, 10:14

Galeria Bezdomna organizuje wystawy nie tylko w Polsce, ale i za granicą<br />
 (GALERIA BEZDOMNA)
Galeria Bezdomna organizuje wystawy nie tylko w Polsce, ale i za granicą
(GALERIA BEZDOMNA)

W piątek i w sobotę (9-10.07) festiwalowi Inne Brzmienia towarzyszyć będzie wiele wydarzeń artystycznych. Dwie ciekawe ekspozycje zostaną zaprezentowane w przestrzeni Starego Miasta, blisko strefy wypełnionej muzyką.

W piątek o godz. 19 w księgarni "Między Słowami” w Lublinie (ul. Rybna 4) odbędzie się spotkanie "How are you Mr Gutenberg? Czyli o przyjemności obcowania z książką w epoce ponowoczesnej”.

Wezmą w nim udział Lech Majewski – profesor ASP w Warszawie, grafik, ceniony projektant książek, plakacista, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie i Radosław Nowakowski projektant książek, muzyk, tłumacz literatury, ceniony autor wyjątkowych publikacji książkowych.

– Spotkanie z tymi wybitnymi osobowościami będzie miało charakter dyskusji, wymiany poglądów o kondycji książki i jej artystycznym kształcie – podkreśla Robert Łuczkiewicz z księgarni. – Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa otwarta także w piątek o godz. 19.

Na wystawie zostaną zaprezentowane wyjątkowe książki a także plakaty Romana Kalarusa, profesora ASP w Katowicach, plakacisty, malarza, rysownika, projektanta, laureata wielu prestiżowych nagród. Panel dyskusyjny z udziałem artystów poprowadzą Wojciech Bonowicz i Marek Danielkiewicz

– Wystawa będzie czynna do końca trwania "Innych Brzmień” – informuje R. Łuczkiewicz.

Z kolei na Starym Mieście przy ul Olejnej 2 można być autorem wystawy. – Galeria Bezdomna polega na spontanicznym tworzeniu wystaw fotograficznych w miejscach udostępnionych na ten cel w różnych miastach – wyjaśnia Jakub Winiarski z galerii. – W Lublinie będzie to w budynku znajdującym się w staromiejskiej części przyszłej inwestycji kompleksu "Alchemia”.

Każdy może przynieść fotografie, którymi chciałby się pochwalić. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji. Prace będą wieszane w sobotę od godz. 10, otwarcie wystawy ok. godz. 18. Ekspozycja czynna będzie do 12 lipca.

W programie także wystawa "Stefan i majonez" Łodzi Kaliskiej, awangardowej grupy artystycznej, która powstała w Łodzi w 1979 roku.Artyści tworzą fotografię inscenizowaną, happeningi, instalacje wideo
i performance. Miejsce wystawy: Lublin, ul Olejna 2
Termin: 8-12 lipca 2011 w godz.: 12:00–22:00

Inne Brzmienia 2011 – program koncertów
Wernisaż: 8 lipca (piątek) godz. 18:00

SPOTKANIA

Panele dyskusyjne "Granice Europy”, Gospodarz dyskusji: o. Tomasz Dostatni OP

1. "Porozmawiajmy o książkach" z Pawłem Smoleńskim o ksiązce "Izrael już nie frunie", 9 lipca - sobota, godz. 17, Bazylika oo. Dominikanów w Lublinie

2. Arcybiskupa Józefa Życińskiego będą wspominać: Aleksandra Klich, ks. Alfred Wierzbicki, ojciec Tomasz Dostatni OP, 10 lipca - niedziela, godz. 17, Bazylika oo. Dominikanów w Lublinie

3. Projekcja filmu "Jowita": Dyskusja z publicznością, 11lipca - poniedziałek, Teatr im. Andersena w Lublinie, godz. 17

4. Mirka Olszówkę wspominać będą przyjaciele. 12 lipca - wtorek, Bazylika oo. Dominikanów w Lublinie, godz. 17
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna