Wystawy

Ironicznie o kulturze masowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 stycznia 2009, 20:39

Najbliższa wystawa w lubelskim Centrum Kultury będzie nosić tytuł "You Can Dance”. Ale zwolennicy tego show mogą się rozczarować.

W Korytarzu Akademii Centrum Kultury (pierwsze piętro) zobaczymy prace Ilony Oszust, studentki trzeciego roku grafiki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Lublinianka swoimi pracami nawiązuje do sztuki ulicy. - Posługuje się szablonami zarówno w realizacjach wykonywanych bezpośrednio na ścianie, jak i tych, które powstają na płótnie - mówi Anna Nawrot, szefowa Galerii Białej, organizującej ekspozycję.

W swoich obrazach artystka podejmuje problem przeobrażeń kultury masowej, które komentuje z perspektywy własnych doświadczeń. Nie jest to ostra krytyka z morałem.

- Autorka nie odwołuje się do moralizatorstwa, gdyż, jak sama przyznaje, jest uzależniona od Internetu - wyjaśnia Nawrot. - Jej reakcja wynika raczej z postawy uczestnika medialnej rzeczywistości. Jednakże biorąc w nawias wybrane fragmenty owego świata, zastanawia się nad ich statusem w dzisiejszych czasach.

Co zatem konkretnie zobaczymy? - To będą ironicznie ujęte znaki-ikony, w których studentka odnajduje zaskakującą możliwość przedstawienia współczesnej rzeczywistości - zapowiada Nawrot. - Odważnie sięgając do ugrzecznionych poprawnością polityczną wizerunków ze świata polityki odkrywa "zacieki” tworzące się pod ich powierzchnią.

Wystawa Ilony Oszust jest kolejną z cyklu Młode Forum Sztuki. Jest on przedsięwzięciem Galerii Białej, mającym promować najciekawszych przedstawicieli lubelskiej młodzieży akademickiej, tworzących niekonwencjonalną sztukę współczesną.

Wernisaż zaplanowano na piątek na godz. 18. Adres: ul. Peowiaków 12.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna