Wystawy

Jaki jest ojciec w "Spółdzielni"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 sierpnia 2011, 15:20

fot. Marta Sienkiewicz
fot. Marta Sienkiewicz

W lubelskiej Kawiarnio-Księgarni "Spółdzielnia” (ul. Peowiaków 11) czynna jest wystawa przygotowana przez grupę warsztato-wą w składzie

– Urszula Cudziło i Tomasz Malinowski oraz Ignacy Tokarczyk (fotograf) i Marta Sienkiewicz (Stowarzyszenie Homo Faber). Wystawa nosi tytuł "Gender check! Summer Course” i prezentuje fotografie wykonane w ramach tego projektu.

– Ekspozycja odnosi się do podziału ról społecznych kobiet i mężczyzn – wyjaśnia Katarzyna Zabratańska ze "Spółdzielni”. – Przyzwyczajeni jesteśmy do pewnych stereotypów – mężczyzna dominant w rodzinie, kobieta wychowująca dzieci. Chcemy pokazać, że tak nie musi być i dzisiaj tak nie jest. Rola ojca nie sprowadza się jedynie do funkcji dyscyplinowania i utrzymywania rodziny. Aktywnie uczestniczy on w życiu rodziny, wychowywaniu dzieci i doskonale wykonuje obowiązki, przypisywane przez wieki wyłącznie kobietom.

Uczestniczący w projekcie fotografowali na lubelskich ulicach ojców opiekujących się swoimi dziećmi. Powstała ekspozycja składająca się z ponad 20 zdjęć, które pokazują, jak zmieniły się role we współczesnym społeczeństwie oraz, że ojcowie z wielką uwagą i troskliwością spełniają swoje obowiązki "tacierzyńskie”.
Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna