Wystawy

Jubileusz Ewy Zarzyckiej w Labiryncie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2010, 17:49
Autor: KMO

W piątek (10 grudnia) o godz. 19.00 w Galerii Labirynt (ul. Grodzka 5) odbędzie się otwarcie wystawy prac Ewy Zarzyckiej pt. "Od nie do tak. Twórczość z lat 1980-2010”

oraz ekspozycji będącej dokumentacją jej działalności ze zbiorów "Mojego Archiwum” Andrzeja Ciesielskiego. To wystawa jubileuszowa z okazji 30-lecia działalności Ewy Zarzyckiej.

Ewa Zarzycka należy do grona ważniejszych artystów sztuki performance w Polsce. Należy do nielicznych twórców uprawiających tzw. "performance mówione”. Ta dziedziną zajmuje się konsekwentnie 30 lat, a wystąpienia wygłaszane jako tekst autorski bądź utrwalone w formie zapisu-rysunku, stanowią rozpoznawalną cechę jej sztuki.

Jej twórczość obejmuje również film autorski, video-dokumentacje (performance), teksty-rysunki, mapy-schematy, obiekty i instalacje artystyczne. Jest inicjatorką tzw. laboratoriów sztuki i autorką warsztatów artystycznych. Jej realizacje dotykają problemu tożsamości twórczej i procesu tworzenia, ujawniania i przekraczania stereotypów, zarówno w sztuce, jak i w szeroko pojętej warstwie współczesności.

Wystawa została zorganizowana we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych. Kuratorem jest Jolanta Męderowicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna