Wystawy

Jubileusz Grzegorza Mazurka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2011, 17:08

W piątek (3/06) o 17 w lubelskiej Galerii Pod Podłogą (ul. Krakowskie Przedmieście 62): wernisaż jubileuszowej wystawy grafik Grzegorza Dobiesława Mazurka w 30 lecie jego pracy twórczej.

To nazwisko doskonale znane tym wszystkim, którzy interesują się sztuką współczesną, a grafiką szczególnie. Można powiedzieć, że jest on wśród artystów jednym z najbardziej utytułowanych, a jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerskich i galeriach świata. Przez 30 lat odkrywał przed nami nowe światy, zaskakiwał świeżością pomysłów, choć przecież jego grafiki były i są tak bardzo rozpoznawalne. Stworzył swój własny styl, swój indywidualny ryt, który jednak na przestrzeni lat był coraz doskonalszy, głęboki, wyrafinowany.

Bohaterami jego prac są bliskie mu osoby. Nie darmo jeden z najbardziej znanych cykli nosi nazwę "Wszyscy moi przyjaciele”. Tam przywołuje portrety bliskich osób. Ich twarze w kadrze zamyślone, uśmiechnięte, tajemnicze utrwalone na siatce pamięci spoglądają na autora, na odbiorcę, albo trwają nieruchomo jak zatrzymany kadr.. Kolejny to świetny, zatytułowany "Nocą przylatują anioły”. To wspomnienia o rodzinie, o tych co odeszli, a teraz wracają do niego bo zapisał ich w swojej pamięci. Tkwią w passpartou sprzed wieków, otaczają ich opiekuńcze skrzydła aniołów i sami są jak anioły.

Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna