Wystawy

Kazimierz Dolny: Zdjęcia dla powodzian

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lipca 2010, 15:19

W najbliższą niedzielę w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym zostanie otwarta wystawa fotografii pn. "Dla Wilkowa”.

19 fotografików zrzeszonych m.in. w Lubelskim Towarzystwie Fotograficznym i Radzyńskim Klubie Fotograficznym "Klatka” ofiarowało swoje prace na aukcję. Dochód uzyskany z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz powodzian.

– Fotografie można będzie oglądać w muzeum – wyjaśnia Małgorzata Sosik z Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym. – Każda opatrzona jest sygnaturą, można sobie którąś wybrać i licytować ją za pomocą serwisu Internetowego www.allegro.pl już w momencie otwarcia ekspozycji.

Inicjatorką tej akcji jest Monika Januszek z Polskiego Radia Lublin, która poprosiła znajomych fotografików o bezpłatne przekazanie prac na ten cel. Uzbierało się 19 znakomitych fotografii, których tematem jest rzeka.

– Ten temat współgra z wystawą, jaka aktualnie jest w Muzeum pt. "Małopolski przełom Wisły z lotu ptaka”. Jest także wyrazem solidarności z ludźmi z zalanych terenów i takim przesłaniem, że woda niesie dramat, ale może być pięknem i dobrodziejstwem – dodaje M. Sosik. Prace będą wystawione przez 2 tygodnie i przez ten czas można je licytować na allegro.

– Nie ma ceny wywoławczej, ale mam nadzieję, że na ten cel uczestnicy aukcji nie poskąpią pieniędzy – kwituje M. Sosik.

Swoje prace ofiarowali – M. Błoński K. Hejke (PWSF Łódź), D. Hankiewicz, G. Hankiewicz, M. Koczkodaj, T. Młynarczyk, K. Sak (Radzyński Klub Fotograficzny "Klatka”), C. Kowalczyk, K. Kuzko, P. Maciuk, W. Nowiński, G. Pawlak, R. Pranagal, J. Zaim (Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne), P. Mizerski (PR Lublin), M. Nasiadka (Kraśnik), R. Siek (Lublin), M. Skrzeczkowski (Kazimierz Dolny).

Otwarcie wystawy w niedzielę o godz. 12 w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna