Wystawy

Kobiety w Gardzienicach, architektura w Gali

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2010, 14:00

Wystawy malarska i fotograficzna, które łączy zjawiskowo piękna treść, zostaną otwarte w czwartek (8.04) w lubelskich galeriach.

Galeria Gardzienice zaprasza na podwójną wystawę Marka Leszczyńskiego. W jednej sali będzie można oglądać obrazy z cyklu "Oczekiwanie na muzykę”, w drugiej – z cyklu "Rykowiska”. Bohaterkami wszystkich prac są kobiety.

Szczególnie obrazy z pierwszego cyklu to wręcz parada piękna. Postaci są wyidealizowane. Linie ich sylwetek zostały "wyczyszczone” geometryzacją. Pełne wdzięku twarze emanują spokojem i zadowoleniem. Ręce są zajęte grą na równie estetyzująco prezentowanych instrumentach.

Wernisaż zaplanowano na godz. 18. Adres: ul. Grodzka 5A.

Od czwartku w Galerii "Gala – Dom i Wnętrze” prezentowana będzie wystawa fotografii poświęcona największej dzielnicy biznesu w Europie – podparyskiej La Défense. Mieszkańcy Lublina będą mieli okazję – za pośrednictwem zdjęć – stanąć przed najznamienitszą światową architekturą.

Futurystyczna La Défense, w której rozdzielone są poziomy komunikacji pieszej i samochodowej, zabudowana jest wieloma zjawiskowymi realizacjami architektonicznymi.

To m.in. CNiT Camelota, De Mailly i Zehrfussa, Wieża Total Saubota, Julliena, Menkesa, Webba i Zerafa oraz Wielki Łuk Sprekelsena i Andreu, stojący na linii będącej przedłużeniem Paryskiej Osi Historycznej.

La Défense jest istnym muzeum pod gołym niebem, pełnym także wspaniałych rzeźb. Stoją tu np. "Pająk” Caldera, "Kciuk” Césara, "Komin” Morettiego i "Podwójny totem” Miró. Pośród dzieł światowych artystów obecne są również rzeźby Polaków: Mitoraja, Kowalskiego i Adamczewskiej.

Otwarcie wystawy o godz. 17. Adres: ul. Fabryczna 2.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna