Wystawy

Kolaże i zdjęcia z wakacji w Domu Kultury LSM

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 września 2008, 15:42
Autor: Marta Wysocka

W Galerii Sztuki osiedlowego Domu Kultury LSM można oglądać dwie nowe wystawy.

Ja

"Ja" to tytuł wystawy Agnieszki Lackowskiej. Pochodząca z Chełma, 27-letnia Agnieszka jest absolwentką kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych Wydziału Artystycznego UMCS.

Dyplom obroniła w 2005 roku pracą z zakresu malarstwa w pracowni profesora Adama Styki. Pod koniec studiów zainteresowała się popartem i zaczęła odnajdywać swój własny styl, z jeszcze większą pasją oddając się malarstwu.

Obecnie artystka zafascynowana jest klimatem i sztuką lat 60. i 70, pod jej wpływem tworzy obrazy olejne i kolaże.

Lato dzieci z LSM

"Lato dzieci z LSM" to ekspozycja fotograficzna dokumentująca wakacyjną "Akcję Lato 2008", zorganizowaną dla najmłodszych mieszkańców Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W ramach akcji odbywały się zajęcia i wycieczki, które pod wspólnym hasłem "Lekcja historii" miały za zadanie przybliżyć dzieciom dzieje Polski.

Podczas wypraw dzieci zwiedziły pałac Czartoryskich w Puławach wraz z parkiem i znajdującymi się na jego terenie zabytkami, Sandomierz z jego zabytkowym rynkiem, pięknymi kamienicami i podziemiami, gdzie wyobraźnię poruszyły niezwykłe legendy i opowieści.

Zachwyt uczestników wzbudziła wycieczka do Kurozwęk, odrestaurowany pałac a szczególnie małe zoo, gdzie gwóźdź programu stanowiły stada amerykańskich bizonów, można je było oglądać z bliska, jadąc specjalnym samochodem, jak na "safari".

Zamek w Łańcucie i jego wspaniałe wnętrza wraz z niedawno odrestaurowanym zamkowym teatrem, stajnie, kolekcja powozów i oranżeria to wizyta, która na długo pozostanie w pamięci.

Ostatnia z wycieczek prowadziła do pałacu w Baranowie Sandomierskim, gdzie obok zabytkowych pokoi zwiedzono wystawę ceramicznych kafli, piękny park i ogrody. Opiekę nad dziećmi sprawowały instruktorki kulturalno-oświatowe Domu Kultury LSM: Anna Pietraś, Monika Sierzpowska oraz Anna Wójcik-Miroń i to właśnie one są autorkami zdjęć.

Wystawa będzie czynna do 10 października
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna