Wystawy

Kolory utkane z marzeń i snów

  Edytuj ten wpis
Autor: Marta Wysocka

Małgorzata Bochenko zaprasza nas do Kazimierza, w którym czas sprzyja myślom o szczęśliwym i pięknym życiu.

Kazimierz nad Wisłą uwieczniony na szkle przez doktor Małgorzatę Bochenko to świat bajkowy. Czas sączy się tu leniwie, płynąc niespiesznie między kolorowymi kamieniczkami, a wtórują mu senne koty wygrzewające się na dachach w słońcu lub w cieple nocnych kominów.

Niezwykła atmosfera miasteczka zachwyca feerią barw, a wesołe, pełne blasku i pogody ducha uliczki zachęcają do przyjemnej kontemplacji życia.

Malarka operuje śmiałą kreską, czystymi barwami, a do miejskiego krajobrazu wprowadza stylizowane elementy. Kostka brukowa wygląda niczym jesienne liście nenufarów, wokół księżyca noc zatacza hipnotyzujące kręgi, gwiazdy spadają na szczęście, a korony drzew pną się w górę jak płomienie zielonego ognia.

Miasteczko przedstawione jest w poetycki sposób, niczym bajki czytane nam w dzieciństwie przed snem.

Autorka znakomicie radzi sobie z trudną techniką malarstwa na szkle, wykorzystując wszystkie jego możliwości. Stosowane przez nią zestawienia intensywnych barw, oddzielone są złotym konturem, który ma znaczenie nie tylko konstrukcyjne, ale też urzeka wrażliwym rysunkiem.

Dr Małgorzata Bochenko jest absolwentką Wydziału Stomatologii Lubelskiej Akademii Medycznej. Mieszka i pracuje w Świdniku. Malarstwem zajmuje się od kilku lat, jej ulubione tematy to pejzaże, motywy religijne i portrety. Maluje farbami olejnymi, akwarelami i farbami witrażowymi na płótnie, papierze, szkle oraz desce.

Wystawa czynna jest do końca listopada w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej "U lekarzy" (ul. Chmielna 4), od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna