Wystawy

Komiksowy świat Piotra Tymochowicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2009, 16:45

W Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego czynna jest wystawa prac malarskich Piotra Tymochowicza.

Nie, nie specjalisty od wizerunku medialnego, a artysty znaczącego lecz skromnego, który chętnie prezentuje swoje prace - siebie nie.

Ukończył lubelską wyższą uczelnię artystyczną, mieszka poza Lublinem, ale ma na swoim koncie wiele wystaw w Polsce i za granicą. Obecna jest piątą prezentacją w Galerii 31. Można powiedzieć, że bywalcy tej placówki mogli na przestrzeni lat obserwować twórczą drogę Tymochowicza, a z pewnością jest już twórca dojrzałym, rozpoznawalnym, konsekwentnym.

Tymochowicz przetwarza, albo kamufluje codzienność. Po mistrzowsku korzysta i z ważnych, i z ulotnych elementów, i rozsypuje je jak puzzle. Później składa w oczywistych dla siebie konfiguracjach stawiając przed odbiorcą niełatwe zadanie wydobycia istotniej treści z barwnej abstrakcji, ze swoistego komiksu, który w ten sposób powstaje.

Być może sam się odżegnuje od przyrównywania niektórych jego obrazów z pop-artem, jednak takie skojarzenie nasuwa się najczęściej i jest oczywiste. To nie znaczy jednak, że Tymochowicz dąży ścieżką wydeptaną przez innych.

Jego wypreparowany świat jest dynamiczny i bardzo żywotny. Pod tapetą abstrakcji szukamy porozumienia z autorem, podpowiedzi z jego strony, jakiegoś znaku. Wreszcie jednak sami interpretujemy prezentowane obrazy. I zapewne o to chodzi.

W lubelskiej "Galerii 31” (ul. Braci Wieniawskich 5) prezentowanych jest 18 prac Piotra Tymochowicza.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna