Wystawy

Lipowa 13: Sekwencje. Z pracowni Kowalskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2010, 08:27

Sobotnie (8.05) otwarcie wystawy "Sekwencje. Z pracowni Kowalskiego” zainauguruje działalność lubelskiej Galerii "Lipowa 13”.

Galeria "Lipowa 13” to nowa przestrzeń wystawiennicza Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Mieści się na parterze Centrum Handlowo-Rozrywkowego "Lublin Plaza” od ulicy Obrońców Pokoju i ma 200 mkw powierzchni.

Program galerii lubelska Zachęta określa następująco: "prezentowanie sztuki młodej, eksperymentalnej i poszukującej” i "wrażliwe rejestrowanie przeobrażeń sztuki i eksponowanie aktualnych środków wizualnego wyrazu”.

Na pierwszej wystawie w Galerii "Lipowa 13” zostaną pokazane prace powstałe ostatnich latach w tzw. Kowalni, czyli Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Będą to filmy obecnych studentów pracowni, jej absolwentów, którzy mogą poszczycić się dużymi osiągnięciami artystycznymi (m.in. Cezary Koczwarski, Ewa Łuczak, Anna Molska, Anna Senkara, Piotr Wysocki), a także prace Kowalskiego, w tym dokumentacja słynnej akcji-pytania "Czy mógłbyś i czy chciałbyś potraktować mnie jako przedmiot?” (1979), i dzieła jego asystentów – Łukasza Koseli i Andrzeja Kokoszy.

Tytuł wystawy tak tłumaczy Kowalski: "W pracowni termin »sekwencja« oznacza zadanie studenckie, które poznajemy w czasie i przestrzeni jednocześnie, które się zaczyna i kończy oraz ma swój wewnętrzny porządek. Sekwencja istnieje realnie, dzieje się w konkretnej przestrzeni z udziałem autora lub uczestników, którzy bądź występują in corpore, bądź na różne sposoby animują owo dzianie się. Realne zdarzenie jest rejestrowane filmowo, a następnie powstaje nowa forma realnej sekwencji – sekwencja filmowa”.

Wernisaż zaplanowano na godz. 18.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna