Wystawy

Lubelscy mistrzowie fotografii w ACK

  Edytuj ten wpis
Autor: kmo

W Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16) czynna jest wystawa pt. "Klasycy Lubelskiej Fotografii”.

Prezentuje prace trzech wybitnych fotografów związanych z Lublinem – Jana Magierskiego, Andrzeja Polakowskiego, Zbigniewa Zugaja. Każdy z nich jest mistrzem tego gatunku i jednocześnie wyraźną indywidualnością.

Jan Magierski, o którym mówi się "klasyk fotografii”, jest autorem prac o różnej tematyce, ale szczególną uwagę zwracają te poświęcone przyrodzie, pejzażowi.
Andrzej Polakowski znany jako znakomity reportażysta, autor zdjęć cygańskiego taboru, które dziś są ważnym, unikatowym i jednocześnie pięknym dokumentem minionej epoki.
Zbigniew Zugaj uważany za wybitnego specjalistę w zakresie reprodukcji malarstwa, grafiki oraz fotografii architektury współpracował też z wieloma reżyserami portretując teatr i wybitnych aktorów.

Organizatorzy wystawy chcą poprzez przedstawienie prac wybitnych przedstawicieli starszego pokolenia pokazać piękno i wyjątkowość tradycyjnej fotografii oraz zachęcić do zainteresowania się nią.
Wystawa czynna będzie do 20 listopada.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna