Wystawy

"Lublin w Malarstwie" w Galerii "Przy Bramie"

Dodano: 2 czerwca 2016, 09:08
Autor: Damian Drabik

fot. obraz Adama Pyryta "Lublin"
fot. obraz Adama Pyryta "Lublin"

W piątek, 3 czerwca o godz. 17 w Galerii "Przy Bramie" (ul. Grodzka 34/36) odbędzie się wernisaż wystawy konkursowej "Lublin w Malarstwie". Zobaczymy prace artystów z TPSP.

W bieżącym roku komisja spośród wszystkich 63 prac biorących udział w konkursie łącznie 35 autorów zakwalifikowała na wystawę 30 obrazów 25 artystów, oraz przyznała nagrody i wyróżnienia. Na wernisażu 3 czerwca nastąpi uroczyste odczytanie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów oraz nagród finansowych.

W konkursie biorą udział artyści zrzeszeni w lubelskim TPSP i jak co roku dostarczają prace ukazujące piękno Lublina w dowolnych technikach malarskich tj. olej, akryl, pastel suchy i olejny, akwarela.

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych powstało w roku 1964, dzięki grupie zapaleńców zainteresowanych działalnością związaną ze sztuką. Głównym celem statutowym TPSP jest upowszechnianie kultury w Lublinie, a całą swoją działalność skupia na krzewieniu wśród społeczeństwa zamiłowania do sztuk pięknych i kształtowaniu kultury plastycznej wśród jego członków a także mieszkańców Lublina.

Wystawa potrwa do 22 czerwca.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna