Wystawy

„Magia realizmu” – wystawa w DK LSM

Dodano: 31 stycznia 2016, 17:43
Autor: Damian Drabik

fot. obraz Tatiany Majewskiej
fot. obraz Tatiany Majewskiej

Wyjątkowe malarstwo pochodzącej z Rosji Tatiany Majewskiej będziemy mogli oglądać od 12 lutego w Domu Kultury LSM. Wernisaż prac artystki odbędzie się o godz. 18.

Tatiana Majewska urodziła się w 1961 roku w Rosji. Uczyła się w średniej Szkole Artystycznej w Joszkar-Olinskiej Republice Autonomicznej Marij-Eł, tudiowała w Akademickiej Szkole Artystycznej w Joszkar – Ole. Dyplom magistra sztuk uzyskała w Omskim Instytucie Sztuki. Od 1998 r. pracuje w Polsce przy konserwacji zabytków. W 2011 r. wygrała konkurs na portret Jana Pawła II dla Archikatedry pw. Św. Jana w Lublinie.

Prace malarskie Majewskiej prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Lublinie, a także zagranicą w niemieckich miastach Minden i Haldensleben.

Twórczość artystki charakteryzuje się dużą wrażliwością i nieustannym poszukiwaniem piękna. Odnajdziemy w niej próbę uchwycenia ulotnych przeżyć czy wspomnień. Majewska inspiruje się romantyzmem, w którym świat realny miesza się ze światem fantazji.

Czytaj więcej o: DK LSM wystawa wernisaż malarstwo
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna