Wystawy

Magiczny Lublin w Alchemii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 listopada 2008, 16:44

Poznali się w Internecie. Zaczęli fotografować Lublin. W piątek o 18 pokażą swoje fotografie w klubie literackim Alchemia przy Złotej 3.

A wszystko zaczęło się do portalu http://www.magiczny-lublin.pl - który założyła Eliza EliS Szymaniak, zakochana w Lublinie.

- Fascynowały mnie zaułki miasta, światła i cienie. Postanowiłam założyć stronę dla ludzi zakręconych na punkcie Lublina - mówi Szymaniak. Strona ruszyła, pojawiły się fotografie mieszkańców Lublina.

- Potem zaczęliśmy dyskutować na Lubelskim Forum Internetowym - mówi Grzegorz Pawlak, który w piątek pokaże swoje fotografie w Alchemii.

Poza zdjęciami Pawlaka zobaczycie prace Piotra Szalaka i jego syna Pawła.

- W domu zawsze były aparaty i ciemnia. Fotografowałem kompaktowym analogiem, teraz cyfrową lustrzanką. W portretowaniu Lublina liczy się światło i temat - mówi Piotr Szalak.

W kameralnej sali Alchemii zobaczycie 43 prace w formacie A-4. Zdjęcia są skromne, bez zbędnych wodotrysków. Dla jednych bardzo zwyczajne, dla drugich magiczne.

- Najważniejsze, że pierwszy raz pokazujemy je publiczności. Podziemia Muzeum Czechowicza, zapach kawy, przedwojenne fotografie Ordonki w drugiej sali to klimat , który nam odpowiada - tłumaczy Eliza Szymaniak.

"Magiczny Lublin” to trzecia po "Boskiej Ordonce” i "Oknach cynamonowych” Mariusza Kiryły wystawa w Alchemii.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna