Wystawy

Malarstwo i rzeźba w Galerii Gardzienice

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2012, 13:05

W czwartek (6 grudnia) w Galerii Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice” (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Grażyny i Bogdana Markowskich "Droga” w 40-lecie ich pracy twórczej.

Na wystawę złoży się duży zbiór prac obojga artystów.

Bogdan Markowski jest absolwentem wydziału rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku.

Jego prace znajdują się w prestiżowych galeriach w kraju i za granicą. Jest tym artystą, który z materiału stara się wydobyć jego naturalne właściwości będące nieodzownym elementem składowym powstającego później dzieła. Podkreśla jego niepowtarzalne walory, wydobywa odmienność i urodę. Czasem, kiedy uzna za potrzebne podkreślenie niezwykłości struktury, wzmacnia to innymi elementami. Mówi się, że ten artysta uprawia dialog z naturą, a nawet odsłania jej wewnętrzna naturę, a kamień który poddaje obróbce staje się plastyczny.

Grażyna Markowska także kończyła studia w Gdańsku. Uprawia malarstwo i rysunek, a jej prace trafiają do wielu muzeów i galerii sztuki.

Prace jej posiadają również BWA w Lublinie, Białymstoku, Rzeszowie oraz w Warszawie
Poetyckość przejawia się w delikatnych kontrastach, przejściach. W swojej twórczości odwołuje się do XIX i XX wiecznego malarstwa, ale treść odwołuje się do czasu i problemów współczesnych. Oczywiście pozostawia odbiorcy pole do komentarza, do własnego odczytania dzieła, ale dlatego, że jej prace zawsze posiadają pewien margines niedopowiedzenia, czy nawet tajemnicy. Kmo.
Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna