Wystawy

Malarstwo Jerzego Bieleckiego w Galerii Witryna

Dodano: 6 maja 2016, 16:42

Do 15 maja w Galerii Sztuki Witryna możemy oglądać wystawę malarstwa Jerzego Wojciecha Bieleckiego.

Obrazy Bieleckiego łączą w sobie pejzaż realny i metaforyczny, świat baśni i marzenia sennego oraz wspomnienia z odbytych podróży po świecie. Artysta niejednokrotnie przedstawia na swoich obrazach scenki rodzajowe będące malarskimi mini- opowieściami z intrygującą narracją sugerowaną między innymi tytułami prac.

– Obrazy prezentowane na wystawie zatytułowanej „Artysta i muza” pochodzą z kilku cykli tematycznych, od lat realizowanych przez Jerzego Bieleckiego w charakterystycznej dla siebie stylistyce bliskiej zarówno metaforze, jak i baśniowej symbolice, a czasami grotesce – zachęca Agnieszka Kuśnierz, historyk sztuki.

– Prace olsztyńskiego artysty wykonane w technice olejnej na płytach lub płótnach stanowią, w moim odczuciu, doskonałe plastyczne odzwierciedlenie myśli Zbigniewa Herberta, zawartej w wierszu: ”Pudełko zwane wyobraźnią”. Bielecki, podobnie jak poeta, zachęca nas do spojrzenia na otaczający świat poprzez pryzmat własnej wyobraźni, do odkrywania w sobie wspomnień, zanurzania się w przestrzeń zarezerwowaną dla emocji, marzeń i fantazji. Dzięki niej rzeczywistość, w której żyjemy nabiera nowych barw i perspektyw.

Czytaj więcej o: Galeria Witryna
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna